Ve 3. kvartálu 2023 klesly ceny bytů v České republice podle Real Indexu společnosti Deloitte v mezičtvrtletní komparaci o 1,8 pct.

8. 5. 2024
Vážení čtenáři, milí klienti, ceny se tak snižovaly čtyři čtvrtletí za sebou. Nejvyšší pokles byl zaznamenán v Plzeňském, Ústeckém a Karlovarském kraji. Naopak nejvyšší růst si připsal Jihočeský kraj, Pardubický kraj, Vysočina a Liberecký kraj.
 
 „Třetí čtvrtletí loňského roku bylo ve znamení menšího počtu prodejů a dalšího poklesu kupních cen. Až na výjimky se ale nejednalo o dramatický propad, nýbrž spíše o pokračující trend, který před více než rokem odstartovala vysoká inflace i růst cen energií, zvyšování úrokových sazeb a rovněž i ceny stavebních prací. V důsledku těchto faktorů došlo ke snížení poptávky, což se projevilo na cenách bytů,” sdělil odborník na realitní trh z Deloitte Petr Hána. Nejdražší byty byly i nadále v hlavním městě. Zde mezikvartálně nepatrně poklesla cena o 0,2 procenta na 114.300 korun za m2. Na území metropole zaznamenala největší propad městská část Praha 4 o šest procent, Praha 6 o 3,5 procenta a Praha 7 s poklesem o 3,3 procenta. Nejvyšší růst se naopak projevil v Praze 1 o 4,7 procenta, Praze 9 o 4,5 procenta a Praze 3 o 3,3 procenta. Nejdražší nemovitosti se nacházejí v Praze 1, Praze 2 a Praze 3. Naopak nejlevnější byty jsou v metropoli v Praze 4, Praze 9 a Praze 10.

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím Deloitte a ČTK)

Zapojte se do diskusí

Zde máte možnost zapojit se do diskuze či položit provozovateli stánek nějaký dotaz.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč