Počet pasažérů na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem klesl na úroveň roku 1984.

1. 2. 2021
Vážení čtenáři, počet cestujících na frankfurtském letišti, které je největší v Německu, se v loňském roce kvůli pandemii propadl skoro o tři čtvrtiny na 18,8 milionu. Vrátil se tak na úroveň roku 1984. Oznámila to společnost Fraport, která je provozovatelem letiště. V roce 2019 přitom počet pasažérů na letišti ve Frankfurtu poprvé překonal hranici 70 milionů.

V loňském roce leteckou osobní přepravu po celém světě tvrdě zasáhlo šíření nového koronaviru. „Loňský rok postavil celé odvětví letecké dopravy před velmi náročné úkoly. Počet cestujících ve Frankfurtu nad Mohanem sestoupil na úroveň, na jaké se naposledy nacházel v roce 1984,“ uvedl šéf Fraportu Stefan Schulte. Mnohem příznivěji se však vyvíjela situace v nákladní letecké dopravě, jejíž objem podle Schulteho dosáhl téměř stejné úrovně jako v roce 2019. „Hlavně za první (koronavirové) uzávěry měla letecká přeprava velký význam při zajišťování důležitého zdravotnického zboží pro obyvatelstvo,“ upozornil Schulte.

Na letošní rok počítá šéf Fraportu s nárůstem počtu cestujících, zejména ve druhém pololetí. „Vzhledem k současné vakcinaci věříme, že cestovní omezení se na jaře začnou postupně odstraňovat,“ sdělil. „Celkově nás ale čeká další obtížný rok. Předpokládáme, že počet cestujících ve Frankfurtu sice překoná loňskou úroveň, ale dosáhne pouze 35 až 45 procent rekordní úrovně z roku 2019,“ uzavřel.

 
Mgr. Petr Jezdinský

Zapojte se do diskusí

Zde máte možnost zapojit se do diskuze či položit provozovateli stánek nějaký dotaz.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč