V Angole vytěžili růžový diamant o hmotnosti 170 karátů!

1. 8. 2022
Vážení čtenáři, milí klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prostřednictvím společnosti JURIS REAL Gallery, spol. s r. o., jejímž cílem je vytvoření jedinečného prostoru nabízejícího sběratelské předměty a alternativní investice, kde se pyšníme statutem největšího internetového obchodu zaměřeného na sběratelské předměty a alternativní investice, se specializujeme na sběratelské předměty z oborů faleristika, filatelie, militaria a starožitnosti, pojednáme v dnešní aktualitě o velmi ušlechtilém diamantu.

V Angole našli růžový diamant o hmotnosti 170 karátů. Jde o největší drahokam tohoto druhu, jaký se vytěžil za posledních 300 let, uvedla agentura AP. Kámen dostal název Lulo Rose, a to podle dolu, kde byl vytěžen, oznámila společnost Lucapa Diamond Company, která důl vlastní. V dole Lulo už se v minulosti vytěžily diamanty mimořádné kvality.

Růžový drahokam je pátý největší, jaký se v dole našel. Podle společnosti Lucapa z něj pochází 27 diamantů o hmotnosti nejméně 100 karátů. Kámen Lulo Rose bude prodávat angolská obchodní společnost Sodiam, která se zabývá obchodováním s diamanty. Angolské doly se řadí k deseti největším producentům diamantů.

Nalezený růžový diamant je sice velký, ale našly se už čiré diamanty o mnohem vyšší hmotnosti. Největším z nich je bezbarvý diamant Cullinan pocházející z Jihoafrické republiky.

Vytěžen byl v roce 1905 a vážil 3 106 karátů. Britský král Eduard VII., který ho získal, ho nechal rozdělit na několik kusů a vybrousit. Největší část - Cullinan I - vážila 530,4 karátu a byla vsazena do panovnického žezla. Druhá část - Cullinan II - je v britské královské koruně.

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím ČTK, ČT 24, novinky.cz a zprávy.aktuálně.cz)

Zapojte se do diskusí

Zde máte možnost zapojit se do diskuze či položit provozovateli stánek nějaký dotaz.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč