Covid zvýšil zájem o rekreační byty.

13. 12. 2021
Vážení čtenáři, milí klienti, koronavirus, který uzavřel hotely a penziony, zvýšil zájem o rekreační bydlení a ceny chalup a apartmánů vyhnal nahoru. Např. v krkonošském středisku Harrachov aktuálně developeři nabízejí desítky nových apartmánů. Pořídit je lze za čtyři miliony korun, ale také za šestinásobek. Harrachov patří k největším krkonošským střediskům v Libereckém kraji, v zimě nabízí osm kilometrů sjezdových tratí a desítky kilometrů tratí pro běžkaře. Oblíbeným cílem návštěvníků je i v létě.

Město má 1 400 stálých obyvatel a podle údajů z ČSÚ 86 registrovaných ubytovacích zařízení se zhruba 4 350 lůžky. Ubytovací kapacity jsou ale ve skutečnosti výrazně vyšší, ve městě se totiž nachází několik stovek apartmánových bytů.

Další projekty se rozjíždějí, nově jsou v nabídce horské apartmány projektu Harrachov Peaks. Hotové by měly být na konci příštího roku, sdělila ČTK mluvčí projektu Michaela Muczková.

Nový projekt v harrachovské části Nový svět nabízí 16 apartmánů od 1+kk až po 4+kk včetně tří podkrovních mezonetů s užitnou plochou od 52 do 156 m2. Stavební práce na stavbě začaly letos na podzim, do konce příštího roku má být hotovo a na jaře 2023 by měli hotové byty převzít jejich majitelé.

Rezidence nejenže rozšíří nabídku, která v lokalitě dlouhodobě zaostává za poptávkou, ale díky svému designu a vysokému standardu vybavení, včetně soukromého fitness a wellness, se zařadí ke krkonošské špičce,“ dodala makléřka Šárka Tichá ze společnosti Luxent.

Desítky bytů aktuálně nabízejí Corso Harrachov nedaleko Skicentra, Trio Harrachov v údolí řeky Kamenice, U Ducha hor v centru horského města nedaleko Skicentra v Anenském údolí. Rozsáhlý rezidenční komplex by měl vyrůst rovněž kolem jednoho z nejstarších místních hotelů Karolína.

Radnice podle starosty Jaroslava Čecha (ANO) nemá mnoho možností jak podobnou výstavbu regulovat, snaží se proto s developery dohodnout na spolupráci. „Aby měli zabezpečené parkování, aby měli zajištěné odpady,“ uzavřel starosta.

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím ČTK)

Zapojte se do diskusí

Zde máte možnost zapojit se do diskuze či položit provozovateli stánek nějaký dotaz.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč