Innogy od března opětovně zvýšila ceny plynu i elektřiny.

6. 3. 2022
Vážení a milí klienti a čtenáři, společnost Innogy od března znovu zvýší ceny plynu a elektřiny. Plyn pro domácnosti a malé zákazníky v základním ceníku Standard od 7. března zdraží o 19 procent.

Cena elektřiny ve stejném ceníku vzrostla od 1. března o 14 procent. Klientům s fixovanou cenou, kterých je podle Innogy většina, se změny nedotknou. Společnost tyto informace sdělila ČTK v tiskové zprávě. Innogy přitom zvýšila ceny energií už v lednu.

Vývoj na velkoobchodních trzích je neúprosný. Do našeho nákupního portfolia se dostává stále více plynu za výrazně vyšší ceny. Ceny energií bohužel neklesají, a naopak se drží na vysokých úrovních,“ uvedl ředitel Innogy pro maloobchod a marketing David Konvalina. Společnost podle jeho názoru chtěla udržet ceny stabilní přes zimu, kdy je nejvyšší spotřeba.

Zdražení plynu o 19 procent bude pro domácnost v rodinném domě znamenat průměrný nárůst měsíční platby o 400 korun, v bytě 180 korun. Zákazník, který na zemním plynu pouze vaří, by měl v průměru zaplatit asi o 30 korun více.

Růst cen elektřiny pak pro domácnosti s nejčastější distribuční sazbou D02d, které na elektřině vaří, svítí a využívají běžné elektrospotřebiče, znamená při roční spotřebě 2,5 MWh navýšení měsíční platby o 190 korun.

V menších bytech, kdy žijí jeden až dva lidé, bude nárůst poloviční. Změna se týká pouze klientů v distribuční zóně E.GD a PRE, zákazníků na distribučním území ČEZ Distribuce se zvýšení ceny netýká.

Většina klientů podle firmy zdražení nepocítí. Cenu elektřiny má zafixovanou 90 procent klientů, cenu plynu více než 60 procent domácností.

Aktuální úpravy základních ceníků se také netýkají zákazníků v režimu DPI (dodavatel poslední instance), ani těch, kteří DPI už opustili a uzavřeli s námi v poslední době nové smlouvy,“ uzavřel Konvalina.

Mgr. Petr Jezdinský (za pomoci ČTK)

Zapojte se do diskusí

Zde máte možnost zapojit se do diskuze či položit provozovateli stánek nějaký dotaz.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč