Škodovka zvýšila odbyt skoro o 20 procent.

18. 1. 2024
Vážení čtenáři, milí klienti, odbyt celé skupiny Volkswagen meziročně vzrostl o 5,7 procenta na 847.600 vozů. Koncern dodal klientům 4,372 milionu vozů. I odbyt celé skupiny zpomalil, přitom ještě v květnu činil meziroční růst 16 pct. VW započal rok kvůli problémům se zásobováním s množstvím nahromaděných zakázek. Ty firma aktuálně postupně zpracovává, sdělila agentura DPA.

Skupina byla schopna růst zejména v západní Evropě. Dodala tam 1,64 milionu vozů, to jest takřka o 27 procent více než o rok dříve. V červnu tam nárůst činil dokonce více než 30 procent. Na druhou stranu tržby na nejdůležitějším automobilovém trhu v Číně se v červnu opět dostaly do mínusových hodnot. Odbyt se tam snížil o 14,5 procenta. Koncern Volkswagen to zdůvodnil zrušením daňových úlev, které v zemi před rokem stály za silným červnovým prodejem. Za 1. pololetí jako celek byl Volkswagen v Číně 1,2 procenta pod úrovní předchozího roku.

Vyjma české dceřiné značky Škoda se v pololetí dařilo i značce Seat/Cupra (plus 28,1 procenta). Automobilka Audi zvýšila odbyt o 15,5 procenta a Porsche o 14,7 procenta. Kmenová značka Volkswagen naopak zvýšila odbyt pouze 7,2 procenta. V červnu činil odbyt značky dokonce o 2,4 procenta pod úrovní předchozího roku.


Mgr. Petr Jezdinský (s využitím ekonomických rubrik o automotive)

Zapojte se do diskusí

Zde máte možnost zapojit se do diskuze či položit provozovateli stánek nějaký dotaz.

Tento prohlížeč je zastaralý a proto není podporován.
Stáhněte si prosím novější prohlížeč